неділю, 17 квітня 2016 р.

Цікаві факти про поштову марку

Збирання незвичайних речей може стати захоплюючим хобі. Армія любителів поштових марок налічує кілька мільйонів чоловік. Ці люди спілкуються, обмінюються, відшукують незвичайні предмети свого захоплення.
Не дивно, що вартість самих рідкісних маленьких шматочків паперу може досягати декількох мільйонів доларів. Ці марки є мрією будь-якого філателіста, за ними полюють злочинці. Власники ж докладають всі зусилля, щоб зберегти свій скарб.
Примітно, але самими дорогими марками в світі є ті, які були випущені з шлюбом. Цей або вироби з друкарською помилкою або ж ті, в яких зображення розташовується догори ногами по відношенню до решти тексту. Ці марки надходили в продаж лише першим тиражем.
Потім хто-небудь швидко виявляв помилку, макет переробляли. Подальший тираж марок випускався вже в нормальному і нецікавого для колекціонерів вигляді. Сьогодні збереглися лише одиниці таких бракованих марок, ось чому вони коштують шалених грошей. Про найбільш дорогих марках ми і розповімо нижче.

Z Grill. Цю марку прозвали "Святий Грааль", така форма у її захисного знака. Її останнім власником став колекціонер із США Білл Гросс. Він з самого дитинства задався метою зібрати повну колекцію всіх поштових марок, випущених в його країні в XIX столітті. Збори було повною, не вистачало лише одного - блакитний марки ціною 1 цент із зображенням президента Франкліна. У світі залишилася лише дві таких відомих марки. Одна з них з 1920 року зберігається в публічній бібліотеці Нью-Йорка. А 1998 року інша була виставлена на торги. Гросс не зміг її купити, "Святий Грааль" дістався іншому филателисту на ім'я Дональд Сандмен. Гросс став обходити того, благаючи продати йому раритет. Однак Сандмен погодився обміняти Z Grill на іншу рідкість - блок із чотирьох марок під назвою "Дженні". Тоді Він кинувся до власників цих марок, благаючи продати їх йому. У жовтні 2005 року угода відбулася, за Дженні було заплачено майже три мільйони доларів. Це найбільша ціна, сплачена на аукціоні за марки. Тут же Він обміняв свою покупку на бажаний Грааль. В результаті у Білла Гросса склалася повна колекція поштових марок, випущених в Америці в позаминулому столітті.

Рожевий і Блакитний Маврикій. Ці марки були випущені ще в 1847 році, ставши справжніми раритетами. Номінал червоного кольору - 1 пенні, а синій коштує вдвічі дорожче. Марки були випущені на острові Маврикій згідно з наказом губернатора. Він заявив, що кожен лист або поштове відправлення має бути забезпечене марками згідно з тарифом перевезення. З Англії марок не завозилося, от і було вирішено зробити їх самостійно. Цінність Маврикиев в тому, що в першому випуску містилася помилка. Було написано "Поштове відділення" замість "Поштовий збір сплачено". До того ж це перша британська марка, випущена за межами метрополії. Філателісти дізналися про марку випадково. Одна вдова-француженка як-то розбирала папери свого чоловіка-торговця. Вона виявила лист з острова Маврикій з наклеєними невідомими марками. Сама вона до того часу колекціонувала їх, але невідома новинка зацікавила її. Про відкриття дізнався Жан-Батист Моэнс, відомий колекціонер і творець першого каталогу марок. Він чув про Маврикиях, але ніколи їх не бачив. Філателіст швидко перекупив у вдови марку і почав вивчати її історію. Виявилася, що Маврикії використовувалися головним чином самим губернатором для розсилки запрошень на свої бали, зовсім як у Лондоні. Цікава історія і обмежений тираж залучив до Маврикію увагу філателістів зі всього світу. Однак придбати марки було досить складно. Сьогодні відомо про 23 таких марках. Навіть англійський король Георг V, який був пристрасним філателістом, довгий час не міг придбати блакитну марку. Монарх був змушений втекти з палацу і інкогніто особисто купити Маврикія на одному з аукціонів. Якщо б на торгах стало відомо про участь короля, то ціна злетіла до небес. Сьогодні ця блакитна марка виставлена на огляд під куленепробивним склом в одному з палаців.


Немає коментарів:

Дописати коментар